Дома Македонски спорт Мак ракомет Червар по победата: Во Чешка мора да играме подобро!

Червар по победата: Во Чешка мора да играме подобро!

Селекторот Лино Червар изрази задоволство од резулатот и од освоените два победа против Украина, но потенцираше дека во Чешка ќе мора целиот тим да игра подобро.

„Настапивме во малку поразличен состав. Тука пред се мислам на бековската линија во која остана само Кире покрај кого во изминатите години ги имавме и Миркуловски и Мојсовски. Сепак задоволен сум од резултатот. На моменти можевме и подобро, но она што е најважно во квалификации е победата“, истакна Червар.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


„Со Чешка треба да одиграме многу подобро. Немаме многу време, ни останува уште еден ден и ќе се обидеме да се подготвиме за тој натпревар. Психолошката ситуација за нас е подобра да се оди со два бода во следниот меч. Може да се направи многу, а можеби и не, ќе видиме како ќе биде“, заклучи селекторот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Започна Светското првенство во Скопје, Македонија игра вечерва

Македонија од денеска па до 30-ти јуни ќе биде домажин на 24. Светскио јуниорска првенство…