Дома Трансфер зона Челси заврши двојна работа во Италија!?

Челси заврши двојна работа во Италија!?

Како што стојат работите од денеска нови членови на лондонскиот клуб ќе бидат тренерот Маурицио Сари, и играчот на Наполи, Жоржињо.

Сари одамна е желба на Роман Абрамович кој овој стручњак го гледа како идеално решение за својот тим. Иако на крајот од сезоната доби отказ од Наполи, Сари остана под договор и Челзи за него мора да плати оштета.

На крајот сепак дојде до договор. Скај Спорт Италија тврди дека Сари доаѓа во пакет со Жоржињо, а вкупната вредност на трансферот е 65 милиони евра.

Жоржињо беше блиску до потпис со Манчестер Сити. Сепак, на крајот веројатно ќе заврши во Лондон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за новата бразилска ѕвезда

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот бразилски напаѓач Јури Аберто. 20-г…