Дома Трансфер зона Челзи тргнува по италијански репрезентативец

Челзи тргнува по италијански репрезентативец

Челзи сака да го засили нападот во летниот преоден рок, а најнова мета е италијанскиот репрезентативец Донемико Берарди.

Берарди одигра одлична сезона во Сасуоло, постигна 17 гола, а добри партии покажа и на ЕУРО.

Сасуоло е спремен да го продаде ова лето, а за неговата слобода бара 40 милиони евра, сума која Челзи е спремен да ја плати.

„Сините“ првично покажаа интерес за Федерико Киеза, но Јувентус одбива да го продаде, па сега ќе се насочат кон Берарди.

Интерес за Италијанецот покажуваат уште Милан и Борусија Дортмунд, но Челзи во моментов е во пол-позиција за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…