Дома Трансфер зона Челзи спреми 50 милиони за ѕвездата на Еквадор

Челзи спреми 50 милиони за ѕвездата на Еквадор


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи сака да го засили тимот во зимскиот преоден рок, а позната е најголемата трансфер желба на тренерот Потер.

Станува збор за неговиот „миленик“ од Брајтон, Моизес Каиседо, кој ова лето беше на мета на многу европски гиганти.

Одличниот Еквадорец пристигна во Брајтон за 5,5 милиони евра и под водство на Потер буквално „експлодираше“.

Тој се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата, а покажа одлични партии и на Светското првенство.

Каиседо има договор со Брајтон до 2025 година, но Челзи е спремен да плати 50 милиони евра за да го доведе на „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…