Дома Трансфер зона Челзи спрема нова понуда за Каиседо

Челзи спрема нова понуда за Каиседо

Челзи е фаворит за потписот на еден од најбараните фудбалери на Островот, Моисес Каиседо од Брајтон.

Челзи е клубот кој е најблиску до неговиот потпис и „сините“ сакаат во наредните денови да го комплетираат трасферот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Брајтон ја одби првата понуда на „сините“ од 70 милиони фунти, бидејќи за слободата на Каиседо бараат 100 милиони евра.

После продажбата на Меусон Маунт во Манчестер Јунајтед сега Челзи е спремен да испрати нова понуда од 90 милиони фунти.

Каиседо е примарна трасфер желба на Покетино, а самиот фудбалер притиска да се пресели на „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите…