Дома Топ вести Челзи со луда понуда за ѕвездата на ПСЖ – 60 милиони плус Фабрегас!

Челзи со луда понуда за ѕвездата на ПСЖ – 60 милиони плус Фабрегас!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи се вклучил во трката за потписот на Марко Верати и спремил „луда“ понуда до Пари Сент Жермен.

Верати влезе во конфликт со тренерот Унаи Емери и се погласни се шпекулациите дека на крајот на сезоната ќе го напушти „Паркот на Принцовите“.

Многу европски гиганти се интересираат за неговиот потпис, а Антонио Конте сака по секоја цена да го донесе на „Стенфорд Бриџ“.

Имено, англиските медиуми пренесуваат дека „сините“ спремиле понуда од 60 милиони евра плус услигите на Цеск Фабрегас кој се проценува на околу 20 милиони евра.

Тешко дека ПСЖ ќе се согласи да го пушти својот плејмејкер, особено поради фактот што имаат економска моќ да ја одбијат секоја понуда, но можно е самиот Верати да инсистира на промена на средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…