Дома Трансфер зона Челзи состави листа од тројца напаѓачи

Челзи состави листа од тројца напаѓачи

Приоритет за Челзи е доведување на нов напаѓач до затварање на зимскиот трансфер пазар, пренесуваат медиумите на Островот.

Покетино сака да го засили нападот и има список од трпјца напаѓачи, а интересно е што сите тројца моментално настапуваат во Саудиска Арабија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


На листата со желби на „сините“ се Карим Бензема, Роберто Фирмино и Александар Митровиќ.

Покетино сака искусен напаѓач во тимот откако Николас Џексон и Армандо Броја не ги оправдаа очекувањата.

Бензем и Фирмињо не се задоволни во Саудиска Арабија и сакаат да се вратат во Европа, па Челзи сака да ја искористи таквата ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…