Дома Топ вести Челзи се вклучи во трката за Икарди

Челзи се вклучи во трката за Икарди

Челзи се вклучи во трката за потписот на Мауро Икарди, пренесуваат англиските медуми.

Икарди оваа сезона игра во ПСЖ како позајмен фудбалер од Интер, но двата клуба не можат да се договорат за перманентен трансфер.

„Светците“ имаат опција да го откупат за 70 милиони евра, сума која сметаат дека е многу висока, па се спремни да платат 50 милиони евра.

Таквата ситуација сака да ја искористи Челзи, бидејќи Лампард е во потрага по квалитетен напаѓач и смета дека Икарди би бил идеално решение.

Аргентиенот одлично се вклопи во тимот на ПСЖ и оваа сезона на 28 меча постигна 20 гола, со што ја покажа својата класа.

Челзи наводно веќе испратил понуда до Икарди, а конечната одлука сепак ќе ја донесе неговата сопруга и агент, Ванда Нара.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…