Дома Трансфер зона Челзи почна преговори со Кулибали

Челзи почна преговори со Кулибали

Челзи спрема понуда за дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали во зимскиот преоден рок.

Челзи е во потрага по квалитетен дефанзивец и до последниот ден од трансфер пазарот се обидуваше да го ангажира Жил Кунде од Севиља.

Откако пропадна трансферот на Кунде, „сините“ сега ќе се насочат кон дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали.

30-годишниот Кулибали сака да го напушти Наполи, но ова лето не пристигнаа понуди за него. „Сините“ стапиле во контакт со агентот на Сенегалецот и сакаат што поскоро да постигнат договор и да го реализираат трансферот во јануари.

Меѓутоа, тоа нема да биде воопшто лесно, бидејќи Наполи се противи на продажба на својот најдобар фудбалер на средина од сезоната, особено поради фактот што оваа година се бори за Скудетото во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Џани може уште во јануари да се врати во Европа и тоа во – Серија А!

Македонскиот фудбалер Езгјан Алиоски би можел да се врати во Серија А веќе следниот месец …