Дома Трансфер зона Челзи не запира: Боели ќе позајми уште 500 милиони евра за нови засилувања

Челзи не запира: Боели ќе позајми уште 500 милиони евра за нови засилувања

Според последните информации на медиумите на Островот, Челзи е спремен да позајми сума од 500 милиони фунти и да купува нови засилувања во јануари.

Најголемата желба на раководството е доведување на голгетер кој ќе ја поправи ефикасноста.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Тод Боели откако стана газда на Челзи потроши паир како никој претходно, инвестирани беа над една милијарда фунти во нови играчи. Но, резултаи нема, „сините“ се мачат и оваа сезона.

Сега според најавите од американски инстиуции Челзи ќе позајми сума од 500 милиони фунти. Први мети за засилувања во нападот се Виктор Осимен од Наполи и Ајван Тони кој во овој момент е суспендиран поради обложување, член е на Брентфорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …