Дома Топ вести Челзи, Ливерпул и Арсенал се „тепаат“ за Фримпонг

Челзи, Ливерпул и Арсенал се „тепаат“ за Фримпонг

Арсенал, Челзи и Ливерпул се заинтересирани за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат англиските медиуми.

Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година, а се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Бундеслигата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Премиерлигашите го следат неговите настапи и веќе ја започнаа битлата за неговиот потпис.

Фримпонг има откупна клаузула во договорот од 40 милиони евра, сума која споменатите клубови се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …