Дома Трансфер зона Челзи експресно ја одби понудата на Барселона!

Челзи експресно ја одби понудата на Барселона!

0

Барселона во летниот преоден рок сакаше да го донесе Вилијан во своите редови, но Челзи одби да го продаде и покрај богатите понуди.

Интересот на Каталонците за Бразилецот се уште трае, па сега од „Камп Ноу“ испратија нова понуда за 30-годишниот крилен играч.

Британски „Дејли Мејл“ тврди дека Барса е спремна да понуди 55 милиони евра плус услугите на Малком.

Меѓутоа, На раководството на Челзи не му требаше многу време да ја разгледа и одбие понудата на Барселона.


Следете го Sportski.mk и на


И покрај фактот што Вилијан има 30 години и само уште 18 месеци од договорот со „сините“, Челзи експресно ја одби понудата.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Скаутите на Барселона вчера не патувале за „џабе“, мета не бил само Лука Јовиќ

Вчера Португалија и Србија одиграа натпревар во рамките од квалификациите за Европското пр…