Дома Фудбал Чави го собори рекордот на Зидан во Примера

Чави го собори рекордот на Зидан во Примера

Барселона постигнува одлични резултати под водство на Чави Ернандес, а со синоќешната победа тој постави рекорд во Ла Лига.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Барселона вчера славеше против Мајорка и стигна до 19 бодови сезонава, а херој во триумфот беше Левандовски.

Оваа победа на каталонскиот гигант значеше и рекорд за Чави, кој остана непоразен на 18 гостувања како тренер на Барселона и тоа е нов рекорд.

Претходниот рекорд го имаше Зинедин Зидан како тренер на Реал Мадрид.

„Рекордот нема да има значење, ако не освојуваме трофеи. Ова е добар показател дека работиме добро, но сепак трофеите се најважни“, изјави Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…