Дома Трансфер зона Црвена Звезда договори големо засилување од Бундеслигата

Црвена Звезда договори големо засилување од Бундеслигата

Белградска Црвена Звезда договори големо засилување од германската Бундеслига.

Нов играч на Црвена Звезда ќе биде австрискиот репрезентативец Александар Драговиќ кој ова лето ќе игра против Македонија на Европското првенство.

Драговиќ подолго време се поврзува со белградкиот клуб, а сега се сели во Звезда откако му заврши договорот со Леверкузен. Според информациите на „Спортски Журнал“ Драговиќ во Звезда ќе заработува 600.000 евра за договор на три години.

Тој е една од трите желби на Станковиќ за посилна Звезда. Српскиот гигант се поврзуваше и со доведување на Александар Коларов, но и со напаѓачот Александар Пријовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Започна судењето на Бензема, му се заканува затворска казна од пет години

Денес започна судењето за Карим Бензема од ситуацијата во 2015 година поради уценувањето с…