Дома Фудбал Англија Циркусот наречен ВАР во Премиер лигата продолжува! (ФОТО)

Циркусот наречен ВАР во Премиер лигата продолжува! (ФОТО)

Нова година, но ВАР со стари навики во Премиер лигата.

Денес на Астон Вила против Барнли и беше поништен гол бидејќи напаѓачот Весли на почетокот на акцијата беше во недозволена позиција. Така не беше признат голот кој го постигнат Џек Грилиш.

Весли беше во офсајд со петтата и тоа за некој милиметар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Бундеслигата има нов рекорд: Имаме нов најбрз играч!

Во Бундеслигата од сезоната 2011/2012 се мери брзината која фудбалерите ја достигнуваат за…