Дома Останати Кошарка НБА Цел свет се простува од Коби само Лејкерси молчат (ФОТО)

Цел свет се простува од Коби само Лејкерси молчат (ФОТО)

Светот и денес се уште е во шок после трагичната смрт на легендата Коби Брајант.

Од цел свет пристигнуваат пораки со кои се изразува жалење и сочуство на неговото семејство, а засега неочекувано тимот каде што Коби помина најголем дел од кариерата молчи.

Лос Анџелес Лејкерси засега не посветија ниту една објава на нивната легенда. Дали станува збор за шок од кој не можат да се соземат или има нешто друго засега не е познато.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Чудна ситуација: Кошаркар на Лејкерси ќе биде шампион и ако во финалето победи Мајами

Лос Анџелес Лејкерси ги добија сите три рунди во плеј-офот со по 4:1 (Портланд, Хјустон, Д…