Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Цела Европа го слушна и виде скандалот, а претседателот на ХНС вели: Ниту сум видел, ниту сум слушнал!

Цела Европа го слушна и виде скандалот, а претседателот на ХНС вели: Ниту сум видел, ниту сум слушнал!

Бурни реакции имаше за скандалот со националистичкото скандирање на навивачите на Хрватска и Албанија, а сега се огласи и првиот човек на хрватскиот фудбал, Маријан Кустиќ.

Иако и во ТВ преносот јасно се слушна, а постојат и видео снимки, тој вели дека ништо не видел, ниту слушнал.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Осудуваме било каков повик на омраза. Истрагата е отворена и нека докажат дека е така. Јас не сум видел, ниту сум слушнал навреди од нашите навивачи на кои сакам да им се заблагодарам за поддршката која ја даваат на репрезентацијата“, изјави Кустиќ.

Ќе потсетиме во тој натпревар имаше и навреди кон Македонците од страна на репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Даку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…