Дома Трансфер зона Хунтелар ги помина прегледите, се враќа во Шалке

Хунтелар ги помина прегледите, се враќа во Шалке

Искусниот напаѓач, Клас Јан Хунтелар до крајот на сезоната ќе игра за Шалке 04.

37-годишниот Холанѓанец денес ги мина лекарските прегледи и утре ќе го официјализира неговото враќање во клубот од Гелзенкирхен.

Хунтелар седум години го носеше дресот на Шалке каде постигна 126 гола и се етаблираше во легенда на клубот.

Сега доаѓа за да му помогне на Шалке би битката за опстанок и се очекува да дебитира веќе во среда против Келн.

Хунтелар оваа сезона го носеше дресот на Ајакс, а во Шалке најверојатно ќе стави крај на кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…