Вечерва започна 13-тото ЕП во ракомет за мажи. Домаќинот Хрватска ја прегази Србија со Спаладиум арената во Сплит со резултат 32:22. Со оваа победа момците на Червар и то како покажаа дека се еден од главните фаворити за златото и дека ќе одат по максимални бодови во групната фаза.

Следното коло Хрватска го пречекува Исланд (14 јануари) , а Србија против Шведска ќе одлучува за пласман во следната фаза

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Ракомет

Проверете

Борко: Шпанија не спушти на земја, игравме колку што ни дозволија

Македонија денес беше декласирана од селекцијата на Шпанија. Шпанците славеа над нашите мо…