Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Хрватите по поразот од Шпанија ги фрлаа телевизорите 🎥

Хрватите по поразот од Шпанија ги фрлаа телевизорите 🎥

Репрезентацијата на Хрватска вчера во бледо издание беше поразена од Шпанија, а тоа донесе големо разочарување кај навивачите кои со големи очекувања го дочекаа турнирот.

Во хрватските медиуми се појави и видео од еден разочаран навивач кој телевизорот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На последното Светско првенство, Хрватска ја освои бронзата, меѓутоа ако се суди со играта од вчерашниот натпревар тешко ќе биде на овој турнир да го повторат успехот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…