Дома Видео Хит тајм-аут на Вујо: Шутирај после пет секунди, како да си Ким Андерсен!

Хит тајм-аут на Вујо: Шутирај после пет секунди, како да си Ким Андерсен!

И додека беше во Вардар Веселин Вујовиќ беше познат по специфичните тајм-аути на големите натпреварувања.

На ова Светско првенство тој е селектор на Иран, а во мечоит против Црна Гора имаше еден интересен тајм аут. Вујовиќ во тајм-аутот го спомена легендарнипт шведски десен бек Ким Андерсон.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„После пет секунди шутирај, како да си Ким Андресен“, му порача Вујо на својот ракометар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и…