Дома Видео Хит тајм-аут на Вујо: Шутирај после пет секунди, како да си Ким Андерсен!

Хит тајм-аут на Вујо: Шутирај после пет секунди, како да си Ким Андерсен!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓И додека беше во Вардар Веселин Вујовиќ беше познат по специфичните тајм-аути на големите натпреварувања.

На ова Светско првенство тој е селектор на Иран, а во мечоит против Црна Гора имаше еден интересен тајм аут. Вујовиќ во тајм-аутот го спомена легендарнипт шведски десен бек Ким Андерсон.

„После пет секунди шутирај, како да си Ким Андресен“, му порача Вујо на својот ракометар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Девојката на Пике бегаше од новинарите, па се удри во билборд 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Во последно време Же…