Дома Видео Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората лига во Црна Гора и по пеналите гостите успеаа да дојдат до славјето. Интересно е што токму таков исход на двете екипи им беше потребен за двете да одат во ранг погоре.

Најмногу изгуби екипата на Ибра која само со сценарио во кое овие екипи ќе одиграат 2:2 или 3:3 или некој поголем резултат со победа на Будва на пенали не одеше во повисок ранг.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Интересно е што Зета до 32. минута имаше преднст од 3:0, но до крајот Будва изедначи и така сега сите три екипи имаат по три бода во баражот, но победата на пенали и гол-разликата беа клучни Зета и Будва да се пласираат во посилна конкуренција.

На социјалните мрежи се појави и видео од една комична реакција на голманот на Зета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…