Дома Фудбал Лига на шампиони Херојот на Звезда „рамо до рамо“ со Бензема, Роналдо и Кејн!

Херојот на Звезда „рамо до рамо“ со Бензема, Роналдо и Кејн!

0
pavkov

Фудбалска Европа и понатаму ја тресе грозницата наречена Милан Павков.

Напаѓачот на Црвена Звезда со два погодоци го сруши големиот Ливерпул и така привлече огромно внимание. За неговата мајсторија и понатаму се зборува, а неговиот втор погодок се најде во конкуренција за најдобар заедно со погодоците на Роналдо, Отавио и Стерлинг.

Од друга страна после завршеното 4-то коло Павков е и еден од кандидатите за играч на колото.


Следете го Sportski.mk и на


Тука напаѓачот на Звезда е рамо до рамо со Роналдо, Кејн и Бензема

 

 

View this post on Instagram

 

Who wins? 🤔 🔗 See stories to VOTE 🔗 #UCL #ChampionsLeague

A post shared by UEFA Champions League (@championsleague) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Во кошаркарското „Ел Класико“ играч на Реал постигна кош од 25 метри! (ВИДЕО)

Реал Мадрид вчера ја декласираше Барселона со резултат 92:65 во кошаркарското „Ел Класико“…