Дома Останати Кошарка НБА Харден се повреди, Бруклин и без него поведоа со 1:0 против Бакси 🎥

Харден се повреди, Бруклин и без него поведоа со 1:0 против Бакси 🎥

Во изминатата ноќ во полуфиналето на источната конференција играа Брклин и Милвоки (115:107). Бруклин во првата минута остана без Џејмс Харден кој се повреда.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Меѓутоа кога го немаше Харден одговорноста ја преземаа Кајри Ирвинг и Кевин Дурант. Милвоки беше подобар во првата четвртина, но во продолженија домаќинот беше подобар и поведе со 1:0.

Дурант постигна 29 поени, Ирвинг 25. Треба да се издвои Грифин кој имаше 18 поени и 14 скока. Јанис Антетокумпо мечот го заврши со 34 поени и 11 скока, меѓутоа немаше поддршка од соиграчите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …