Дома Останати Тенис Хаос во тенисот: Покрај Индијан Велс се одложуваату ште три мастерс турнири!?

Хаос во тенисот: Покрај Индијан Велс се одложуваату ште три мастерс турнири!?

Мастерсите во Мајами, Монте Карло и Рим најверојатно ќе бидат откажани поради коронавирусот, ако може да се верува на тврдењето на шпанска „Марка“.

Организаторите на Индијан Велс соопштија дека турнирот нема да се одигра во планираниот термин и сега се чека одлука за наредните турнири.

Во Мајами веќе беше откажан едне музички фестивал, а тоа значи дека најверојатно и турнирот ќе биде одложен, а кој требаше да почне на 23 март и да трае до петти април. По нив следат турнирите во Монте Карло, Мадрид и Рим.

Постои шанса да бидат откажани и Мастерсите во Монте Карло и Рим затоа што се во подрачја, каде што има многу заболени со коронавирус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Официјално: Прв пат после Втора светска војна одложен е Вимблдон

Тоа што се најавуваше во изминатите денови денес доби и официјална потврда – одложен е тре…