Дома Видео Хаос во студиото: Коментаторите „полудеа“ после голот на Ромањоли (видео)

Хаос во студиото: Коментаторите „полудеа“ после голот на Ромањоли (видео)

0

Милан синоќа успеа да победи на гостувањето кај Удинезе со голот на Алесио Ромањоли во 6-та минута од судиското продолжение.

Голот еуфорично беше прославен на трибината каде што беа фановите на Милан, но и во студиото на една италијанска телевизија.

Погледнете каков хаос настана во студиото после голот на Ромањоли!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дуел на два „вундеркинда“: Де Лихт против Мбапе (видео)

Холандија ја победи Франција на домашен терен во Лигата на нации, а мечот беше особено инт…