Дома Фудбал Лига на шампиони Хаос во Париз: Курзава излезе пред стадионот да слави со навивачите, а потоа реагираше полицијата

Хаос во Париз: Курзава излезе пред стадионот да слави со навивачите, а потоа реагираше полицијата

ПСЖ синоќа ја победи Борусија Дортмунд со 2:0 во реванш натпреварот од осминафиналето во ЛШ.

Парижаните со победата се пласираа во четвртфиналето бидејќи во првиот натпревар Дортмунд славеше со 2:1.

Овој натпревар поради коронавирусот се играше пред празни трибини, но голем број навивачи на ПСЖ се собраа пред Паркот на принцевите за да му дадат поддршка на својот тим.

После натпреварот Курзава ги шокираше сите кога излезе пред стадионот и почна да слави со навивачите. После тоа реагираше и полицијата која го врати играчот во соблекувалната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Вечерта во која Фергусон призна: Не е срамота да изгубите од најдобриот тим (ВИДЕО)

На денешен ден пред девет години на „Вембли“ Барселона на Пеп Гвардиола во финалето од Лиг…