Дома Трансфер зона Хамес Родригез пред трансфер во Милан

Хамес Родригез пред трансфер во Милан

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е во напредни преговори за трансфер на Хамес Родригез.

Колумбиецот сака да го напушти Евертон после заминувањето на Анчелоти и сака да игра во клуб кој настапува во Лигата на шампиони.

Тренерот Бенитез му соопштил на Хамес дека може да си бара нов клуб, а неговиот агент Жорге Мендеш веќе преговара со Милан.

Двете страни се блиску до договор и Хамес ќе потпише 3-годишен договор со „росонерите“ каде ќе заработува 5 милиони евра по сезона плус 1 милион бонус.

Хамес има уште една година договор со Евертон, па се очекува Милан да плати симболична сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…