Дома Фудбал Останато Халанд сакал трансфер во Јунајтед, но се упропастил Ед Вудворд

Халанд сакал трансфер во Јунајтед, но се упропастил Ед Вудворд

Eрлинг Халанд направи фантастичен потег со трансферот во Борусија Дортмунд во зимскиот преоден рок.

Германскиот гигант го доведе младиот напаѓач од Салзбург за само 20 милиони евра, колку што изнесуваше неговата откупна клазула. Пред потписот со Борусија владееше голем интерес за Халанд. На крајот како последни опции останале Манчестер Јунајтед и Борусија.

Островските медиуми сега објавија дека Халанд сакал трансфер во Манчестер Јунајтед, но на крајот се упропастил Ед Вудворд.

Според информациите Халанд на Солскјер и на Вудворд им соопштил дека сака да го облече дресот на Јунајтед меѓутоа на крајот тој не се преселил во Јунајтед затоа што Ед Вудворд одбил да преговара со Мино Раиола.

Таа ситуација брзо ја искористила Борусија која го доведе и очигледно не погреши.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Санчо на 20 години и Меси и Роналдо на иста возраст: Бројките на Санчо се доминантни!

Младиот англиски фудбалер на Борусија Дортмунд Џејдон Санчо важи за еден од најталентирани…