Дома Фудбал Германија „Халанд не е играч е од светска класа“

„Халанд не е играч е од светска класа“

Eрлинг Халанд со само 21 година е еден од најдобрите напаѓачи во светот.

Чудесниот Норвежанец игра одличен фудбале. Многу одбрани стравуваат пред него, но за поранешниот дефанзивец Јирген Колер Халанд се уште не е играч од светска класа.

Поранешниот фудбалер на Борусија смета дека Халанд ги има сите предиспозиции да стане таков напаѓач, но дека се уште не е.

„Тој се уште не е напаѓач од светска класа. Тој е одличен напаѓач и ги има сите предиспозиции да стане светска класа, засега се уште не е тоа“, изјави Колер.

Халанд минатата сезона блескаше во дресот ба Борусија и постигна 41 гол на 41 натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…