Дома Фудбал Англија Халанд даде два гола, а Пеп збесна на полувремето – еве за што станувало збор

Халанд даде два гола, а Пеп збесна на полувремето – еве за што станувало збор

Манчестер Сити вчера го победи Барнли со 0:3 и така со лесна победа ја започна одбраната на титулата во Премиер лигата.

Халанд во првото полувреме постигна два гола, а токму на паузата Пеп му се жестоко му се дереше. Ситуацијата беше чудна затоа што Норвежанецот одигра одлично полувреме, По натпреварот двајцата објаснија за што станувало збор.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Секогаш Ерлинг сака да му се додаде топката нему и само нему. Постојано бара да биде проигруван во простор. Ерлинг ја сакаше топката, но Бернардо донесе добра одлука што не му ја додаде. Сепак, постигна два гола и верувам дека е среќен“, истакна Пеп.

За ситуацијата зборуваше и Халанд.

„Инцидентот се случи по последната акција во која му се налутив на Бернардо затоа што не ме проигра. Затоа Пеп ми се налути. Морам да кажам дека не постои тренер од кој можете да научите толку многу“, изјави норвешкиот напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…