Дома Фудбал Англија Халанд го прекршил законот во Англија, ќе плати казна

Халанд го прекршил законот во Англија, ќе плати казна


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Норвешка имаше лош старт на квалификациите за Европското првенство, кое ќе се игра во 2024 година во Германија, затоа што на стартот загуби кај Шпанија со 0-3, а потоа одигра 1-1 против Грузија.

Очигледно на Норвешка не ѝ оди без најголемата ѕвезда Ерлинг Халанд, кој е повреден во моментов, но тоа не го спречува да ги крши законите.

Халанд го користел својот телефон додека се возел околу „Итихад“ и поради тоа ќе мора да плати казна од 200 фунти, но и да му бидат одземени шест бодови од возачката дозвола.

Норвежанецот е забележан како го вози својот автомобил од 300.000 фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…