Дома Фудбал Италија Фудбалер на Рома минал 14-дневен пекол: Само што се роди ќерка ми, веднаш ја земаа…

Фудбалер на Рома минал 14-дневен пекол: Само што се роди ќерка ми, веднаш ја земаа…

Животот понекогаш знае да биде непријатен, непредвидлив и суров, но на крајот со среќен крај. Токму такво нешто му се случи на фудбалерот на Рома, Џанлука Манчини.

Зад Манчини и неговата сопруга Елиза се две недели страв и неизвесност поради нивната ќерка Женева која била родена премногу рано.

Малечката Женева се родила на 18 јули, но веднаш по раѓањето била одземена од родителите.

„Се роди и веднаш ни ја земаа. По 14 дена кои беа како вечност, анксиозност и страв, илјада патувања во болница, надеж, болка и прашања без одговор, таа стигна во нашиот дом“, порача сопругата на Манчини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Како Ешли Јанг од оваа ситуација не постигна гол?

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг вечерва против Борусија Менхенгладбах имаше едно неверојатно…