Дома Видео Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и неколку контроверзни одлуки.

Освен што Македонија Ѓорче Петров во 86. минута не доби чист пенал (ТУКА), внимание привлече и потегот на Јаник Нкурунзиза.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нкурунзиза во една ситуација ги загуби нервите и со бокс го удри Емир Скендери по што судијата Стојанов му додели црвен картон. Поради ваквиот потег Нкурунзиз веројатно го чека и дополнителна суспензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо не издржа: Вулгарно одговори на скандирањето „Меси, Меси“

Ал Наср на Кристијано Роналдо славеше победа против Ал Шабаб на гости со 3:2. Португалецот…