Дома Фудбал Останато Фудбалерките се жалат: Дали ова е женско? (ФОТО)

Фудбалерките се жалат: Дали ова е женско? (ФОТО)

Во женскиот шампионат на Белорусија испратиле писмо до раководството на Фудбалската федерација преку кое бараат да се провери полот на фудбалерката на Динамо Минск, Салимата Симпоре.

Фудбалерките на другите екипи кои играле Симпоре се жалат на нејзината физиономија. Интересно е што оние кои биле со неа во соблекувална никогаш не ја виделе гола. Поради започнале иницијатива да се провери полот на фудбалерката од Буркина Фасо.

Од ФФ Белорусија сепак немаат намера да проверуваат.

„Нема потреба да го правиме тоа. Има интернационални натпревари за Екваторска Гвинеја и за Буркина Фасо под капата на ФИФА. Тоа значи дека се е чисто во ФИФА и затоа нема потреба од тестови“, соопштија од ФФ Белорусија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус ја постави цената за Дибала

Торински Јувентус очигледно одлучил да направи големи промени во текот на летото. Откако у…