Дома Фудбал Лига на шампиони Фудбалери на Ливерпул и се „пуштале“ на Волански после финалето!

Фудбалери на Ливерпул и се „пуштале“ на Волански после финалето!

Не пропуштиле прилика и тргнале во акција.

Ливерпул на крајот од сезоната успеа да ја освои титулата шампион на Европа, во финалето го победи Тотенхем.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Меѓутоа, шоуто го украде убавата Кинзи Волански која на сред натпревар влезе на теренот и така стана планетарно познато.

На тој начин таа доби огромна слава за само неколку минути поминати на теренот, а го привлекла вниманието и на неколку фудбалери на Ливерпул, но не откри за кои фудбалери станувало збор.

„Нема да откривам имиња, но неколку играчи на Ливерпул ми испраќаа пораку после натпреварот. Еден испрати некои срциња, друг напиша те видов на натпреварот. Не ни знаев кои се они додека не им ги отворив профилите“, изјави Волански.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…