Ракометарите на Франција со победа го почнаа настапот на Европското првенство ЕП во ракомет во Хрватска, откако вечерва по голема борба и многу пресврти, минимално ја совладаа Норвешка со 32:31.

Норвежаните имаа контрола над резултатот во поголемиот дел од натпреварот, но скапо го платија падот на концентрација во самиот финиш и му дозволија на противникот да дојде до триумф.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Противникот на Вардар во групата А од ЛШ, Брест Мешков, означи старт на подготовките за новата сезона

Екипата на Брест Мешков која е еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Ли…