На стартот на ЕП, обложувалниците излегоа со нови квоти, кој би можело да биде Европски шампион.

Прв фаворит е моќната Франција (3.00) , втор фаворит е домаќинот Хрватска (3.50), додека трет фаворит според обложувалниците е Данска (4.75). Тие не сметаат сериозно на нашата репрезентација и ја сместија на 12 позиција.

Доколку верувате во македонските „лавови“ за 1 вложено евро, би можеле да добиете 201 еврo, во обложувалницата 10Bet.

Прв фаворит Франција – коефициент 3.00


Следете го Sportski.mk и на


Хрватска – коефициент 3.50

Данска – коефициент – 4.75

12-ти фаворит Македонија -коефициент 201

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ВИДЕО: Ракометар заработи потрес на мозок, а судијата не досуди ниту прекршок!

Во третото коло од ракометната Премиер лига во Босна играа Славија и Слога, натпревар кој …