Откако Борко Ристовски и Лино Червар ја „спукаа“ на ЕП во хрватска, се изјасни и хрватската јавност, која очекувано го нападна македонскиот голман.

-Мрш. Како не ти срам да плукаш по еден господин. Кога ќе постигнеш барем 1% од успехот на Червар, тогаш ќе можеш да зборуваш за него…, Тој ги научи Македонците да играат ракомет, кој некогаш слушнал за нив, доста пишувате глупости, се само дел од коментарите на хрватските ракометни фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ексклузивни изјави за Еуроспорт- Хиршер ,Мирер и Феликс Нојројтер

По завршување на Олимпискиот слалом. Хиршер раскажува за ситуацијата на слалом терените, а…