Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ФОТО: Не се само фудбалерите ѕвезди, во „Панини“ албумот се најде и – Колинда!

ФОТО: Не се само фудбалерите ѕвезди, во „Панини“ албумот се најде и – Колинда!

0

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ се најде на фотографија на „Панини“ албумот.

Имено, таа беше вистински хит на Светското првенство во Русија, а фоторепортерите ја уловија и на сликата каде што Модриќ го добива признанието за најдобар играч на првенството.

Токму оваа фотографија од Модриќ се најде на во „Панини“ албумот „ФИФА365“.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…