Дома Фудбал Италија ФОТО: Навивачите на Реал му се „заблагодарија“ на Буфон!

ФОТО: Навивачите на Реал му се „заблагодарија“ на Буфон!

0

Ривалството понекогаш нема мера, но сигурно дека барем Буфон вакви работи не заслужи…

Во домот во Тоскана каде што живее Буфон изминатата ноќ се појави транспарент преку кој му заблагодаруваат навивачите на Реал Мадрид.

Јасно е алудираат на неговиот трет пораз во финалињата од Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

Се огласи Борусија: Еве кога за првпат се обратил Арсенал на адреса на „Милионерите“

Според денес пренесените информации, кои ги пласираше германски „Кикер“, Арсенал испратил …