Пикерот на Вардар и српската репрезентација, Мијајло Марсениќ на својот фeјзбук профил им посака среќа на своите соиграчи од Вардар, Стоилов и Поповски, кои денес го играат својот прв натпревар на ЕП во Хрватска. Во текот на вчерашниот ден, Марсениќ со репрезентацијата на Србија имаше лош старт на првенството, каде убедливо загуби од домаќинот, репрезеннтацијата на Хрватска, за која настапуваат вардарците Циндриќ, Чупиќ и Карачиќ.

vardarfans

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Мак ракомет

Проверете

Борко: Шпанија не спушти на земја, игравме колку што ни дозволија

Македонија денес беше декласирана од селекцијата на Шпанија. Шпанците славеа над нашите мо…