Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Фото: Касиљас ја донесе „Божицата“ на Лужники

Фото: Касиљас ја донесе „Божицата“ на Лужники

0

Бившиот капитен на шпанската репрезентација, Икер Касиљас го донесе трофејот за светски шампион на стадионот „Лужники“ во Москва.

Во 17 часот на „Лужники“ ќе започне Светското првенство со мечот Русија – Саудиска Арабија, а друштво на Касиљас му правеше убавицата Наталија Водјанова.

Меѓутоа, ова е малку чудно бидејќи Касиљас беше светски шампион со Шпанија во 2010 година, а последен светски шампион беше Германија и се очекуваше некој од „панцирите“ да го донесе пехарот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ВИДЕО: Потресна исповед на Лоран Кошчиелни – ми се гадеше, сакав да бидат елиминирани..

Лоран Кошчиелни доживеа тешка повреда пред Светското првенство на кое Франција стигна до т…