Дома Фудбал Останато ФОТО: Икер не се предава, клучниот преглед во март

ФОТО: Икер не се предава, клучниот преглед во март

Икер Касиљас не сака така да го напушти фудбалот.

Апсолутната легенда на шпанскиот и светскиот фудбал мораше насилно да ја заврши својата кариера по доживеаниот срцев удар на тренингот на Порто, но нема план на таков начин да ја заврши кариерата. Касиљас тренира многу, но за евентуално враќање ќе мора да ги почека резултатите од тестовите кои се закажани за март следната година.

Тој преглед е клучен за неговото продолжување на кариерата. Лекарите ќе донесат одлука дали 38-годишниот голман ќе ја продолжи кариерата или дефинитивно ќе ја заврши кариерата. Додека ги чека тестовите, Икер ништо не остава случајно и сака да биде во форма во случај лекарите да му дозволат да се врати на теренот. „Работно“, кратко напиша на Твитер, а фотографијата повлече големо внимание.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чудна ситуација во Португалија: Од сред натпревар во карантин!

Португалската лига е првенство во сенка на првите топ 5 првенства, но сепак се следи во Ев…