Дома Фудбал Останато ФОТО: Играч на Хајдук славеше гол како Роналдо, па зажали

ФОТО: Играч на Хајдук славеше гол како Роналдо, па зажали

0

Начинот на кој Кристиано Роналдо го прослави одлучувачкиот гол против Атлетико Мадрид му послужи како инспирација на младиот фудбалер на хрватски Хајдук.

Роналдо откако го постигна третиот гол се свте кон навивачите и покажа на меѓуножјето, алудирајќи на прославата на Симеоне.

Тоа му послужи како инспирација на 19-годишниот играч на Хајдук, Тино Блаж Луаш кој го прослави голот како Португалецот, но веднаш доби казна.

Имено, судијата му покажа директен црвен картон и го испрати на туширање.

Потсетуваме, Роналдо денес беше казнет од страна на УЕФА поради недоличната прослава на голот (ОВДЕ).

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …