Дома Македонски спорт Мак ракомет ФОТО: Вардар со новите засилувања ги стартуваше подготовките за новата сеозна

ФОТО: Вардар со новите засилувања ги стартуваше подготовките за новата сеозна

Тимот на Вардар денес ги стартуваше подготовките за новата сезона во која влегува со неколку нови ракометари.

Како и што порача Веселин Вујовиќ кој се враќа на кормилото на Вардар целата на црвено-црните е освојувањето на титули затоа што Вардар е бренд и тоа му е обврска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Атлетико и Јувентус ја сакаат новата ѕвезда на Арсенал

Младата ѕвезда на Арсенал, Букајо Сака може да го напушти „Емирати“ следното лето. Интерес…