Дома Фудбал Англија Фото: Алекс Фергусон се врати на Олд Трафорд

Фото: Алекс Фергусон се врати на Олд Трафорд

0

Легендарниот Сер Алекс Фергусон за прв пат после преживеаниот мозочен удар се враќа на „Олд Трафорд“.

Шкотланѓанецот ќе го следи дуелот на Манчестер Јунајтед против Вулверхемптон од 6-то коло од Премиер Лигата.

Легендарниот стратег беше уловен од фотографите како пристигнува на стадионот, а потоа и самиот клуб му посака добредојде преку социјалните мрежи.

Сер Алекс очигледно се опоравува добро, судејќи по неговиот добар изглед и насмевката.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

УЕФА го објави тимот на колото во ЛШ – изгледа поразлично од претходните! (ФОТО)

УЕФА денес го објави тимот на колото за последното коло од групната фаза во Лигата на шамп…