Дома Фудбал Италија Фонсека заминува, познато кој ќе го наследи

Фонсека заминува, познато кој ќе го наследи

Искусниот италијански стратег Маурицио Сари е фаворит за тренерското столче на Рома, пренесуваат медиумите на Апенините.

Сари доби отказ од Јувентус минатата сезона, но се уште е на платниот список на „старата дама“.

Сари во моментов има две понуди, едната е од Фиорентина, но медиумите тврдат дека тој ја прифатил понудата на Рома.

Пауло Фонсека сигурно ќе добие отказ на крајот на сезоната, а последните информации од Апенините се дека Маурицио Сари постигнал комплетен договор со „волчицата“ и ќе потпише двегодишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…