Дома Македонски спорт Мак фудбал ФК Кит-Го Пехчево го откажа пријателскиот меч со Детонит – стадионот е на располагање на австриските пожарникари!

ФК Кит-Го Пехчево го откажа пријателскиот меч со Детонит – стадионот е на располагање на австриските пожарникари!

Македонија овие денови се бори со големи пожари, а во помошта која е потребна од сите страни се вклучи и тимот на ФК Кит-Го Пехчево.

Тие одлучија да го одолжат пријателскиот натпревар со Детонит кој беше сакажан и својот стадион да го стават на располагање на австриските пожарникари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Наспроти активниот подготвителен период пред стартот на новата сезона во Втората лига – Исток, нашиот клуб демонстрирајќи максимална општествена одговорност се одлучи да се стави во функција на заедницата.Раководството на ФК Кит-Го одлучи својот стадион во Пехчево да го стави на располагање на австриските пожарникари кои допатуваа во Македонија на помош за справување со огнената стихија која владее во Малешевијата.Токму поради тоа одложен е и за денеска предвидениот пријателски натпревар меѓу Кит Го и Детонит јуниор кој требаше да се игра во Пехчево“, соопштија од КИТ ГО

Фото: ФК Кит-Го Пехчево

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…