Дома Трансфер зона Фиорентина го олади интересот на Јунајтед за српскиот дефанзивец

Фиорентина го олади интересот на Јунајтед за српскиот дефанзивец

0

Раководството на Фиорентина и официјално го олади интересот на Манчестер Јунајтед за српскиот дефанзивец Никола Миленковиќ.

„Црвените ѓаволи“ покажуваат сериозен интерес за Србинот и се спремни во зделката да го вклучат и Андреас Переира. Меѓутоа, Фиорентина е категирична дека не сака да се раздели од стоперот во зимскиот преоден рок.

Голема е веројатноста дека на лето Миленковиќ ќе биде продаден за сума од околу 50 милиони евра.

21-годишниот дефанзивец пристигна во Фиоренатина во 2017 година од Партизан и се етаблираше во еден од најдобрите млади дефанзивци во Серија А.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бенатија откри: Летово ме бараше Милан

Поранешниот дефанзивец на Рома, Баерн Минхен и Јувентус, Мехди Бенатија откри дека ова лет…